Upadłość układowa - kiedy i dla kogo?!

Upadłość układowa ma jedną zasadniczą wadę - po jej ogłoszeniu w nazwie firmy pojawia się dopisek "w upadłości układowej". Powoduje to często nieuzasadnione obawy, że kooperant bankrutuje i staje się niewypłacalny. Na szczęście przy okazji zbliżającej się nowelizacji będzie to zmienione.

Kiedy upadłość układowa - gdy masz przejściowe problemy z płatnościami, komornicy zaczynają pukać ale czujesz że gdy dostaniesz trochę czasu to wyjdziesz z kłopotów. Jeżeli dodatkowo zobowiązania nie przekraczają 10% wartości sumy bilansowej, możesz postępowaniem układowym zawiesić wszystkie egzekucje przeciw Tobie.

Kluczem do sukcesu jest wczesne złożenie wniosku, oraz dokładne przemyślenie propozycji układowych. W praktyce bardzo często ochrona sądu w postępowaniu układowym składa się z trzech elementów: 

  1. zawieszenia egzekucji komorniczych, 
  2. rozłożeniu zaległości na raty
  3. umorzeniu odsetek od zaległości

Dodatkowo, w przeciwności do upadłości likwidacyjnej, nie tracisz kontroli nad swoją firmą, a jedynie musisz dopasować się do zapisów układu. 

Nasz biegły podpowie Ci jakie długi i jak wpisać do propozycji układowych i jakie wnioski złożyć aby układ był najkorzytniejszy dla Ciebie.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania zadzwoń pod numer 690 357 716 lub napisz biuro@syndykowie.pl